?

Log in

No account? Create an account

Шагаю по Пути


Previous Entry Share Next Entry

Мій ТОП-5 Великих Українців

Без місць. Тільки хто та чому.

 

Нестор Махно. На мій погляд, ця людина – це абсолютне втілення українського характеру, української свідомості. Українці – це нація анархістів. Економіка та громадянське суспільство в нашій країні краще розвиваються саме під час політичних криз. І будь-яка влада для нас є по умовчанням чимось неприродним. Будь-який можновладець – козел та недолюдина. А Нестор Махно возвів ці наші риси в ідеал і став єдиним «політиком», хто ними керувався. І зараз Махно є символом анархізму у всьому світі.

 
Василь Стус.
Втілення геніальності й непохитності. Абсолютно геніальна поезія, поєднана з ідеалізмом, чесністю, совістю та незворушністю ходи в одного разу обраному напрямку.

 

Василь Вишиваний. Вільгельм Франц фон Габсбурґ-Лотрінґен. Людина, що була членом австрійської імператорської родини та всім серцем полюбила Україну й українське. Ще під час навчання в військовій академії він почав знайомитись з українською культурою та історією. А коли став командиром підрозділу на фронті, то швидко зібрав у ньому лише українців, вивчив українську мову, надів вишиванку (за це і був названий Василем Вишиваним. Цим ім'ям він і користувався далі) й почав добиватися автономії України. Під час Першої Світової війни став командиром Січових Стрільців. За свою прихильність до місцевого населення та небачену у часи війни людськість був обраний членами антигетьманського руху у якості потенційного гетьмана України, але відмовився, не забажавши прийти до влади збройним шляхом. В УНР почав розбудовувати мережу військових шкіл, але не згодився з Петлюрою в питанні об’єднання Західної України з Польщею (був за Соборну Державу) й повернувся до Відня. Там до самої смерті був активним членом українського руху, писав вірші українською. Помер у радянській в’язниці у 1948 році. 

Яскравий приклад того, як іноземці (а Вільгельм Габсбург був не простим іноземцем) стають відданими Україні та українському народу.

Григорій Сковорода. Серце українського народу. Людина, що висловила словами душу українського народу, його кардіоцентризм і любов до рідної землі.

Богдан Ступка. Не кожна нація народжує акторів такого таланту, який є у Богдана Сільвестровича. Цей актор може мовчанням передати глядачу такі емоції, таку інформацію, які інші актори не зможуть передати словами. Він зіграв величезну кількість ролей, у кожній з яких зіграв так, наче грає востаннє.


  • 1
jumma December 22nd, 2007
если верить семейной легенде, Махно убил моего прадеда
зря он это, я считаю

sicheslavets December 22nd, 2007
Война была. Все друг друга убивали.
Но, думаю, если бы Махно знал, что это будет твой прадед, он бы его не убивал.

soncezajchyk December 24th, 2007
хороша п'ятірка.
я б хіба, правда, Махна не вписала.

  • 1