?

Log in

No account? Create an account

Шагаю по Пути


Previous Entry Share Next Entry

Максим Січеславець, «Східний вал. 1985» (альтернативні історії про Дніпропетровськ і Січеслав)

Оригинал взят у dmytro_bond в Максим Січеславець, «Східний вал. 1985» (альтернативні історії про Дніпропетровськ і Січеслав)
1400m
Максим Січеславець, «Східний вал.1985» (альтернативні історії про Дніпропетровськ і Січеслав)

Що мене завжди найбільше вражає у творах альтернативної історії – це те, з якою сміливістю фантазують їхні автори. Якщо ж тематика твору стосується безпосередньо твоєї малої батьківщини то це вражає і бентежить ще більше.

У романі «Східний вал.1985» автор пробує уявити і показати нам ситуацію, коли в 1943 році радянським військам не вдається форсувати Дніпро, і Україна опиняється розділеною на дві частини. Лівобережна стає звичайною УРСР, а правобережна, під протекторатом Німеччини – націоналістичною Україною. Місто Дніпропетровськ відповідно розділяється на дві частини - радянський Дніпропетровськ на лівому березі, і капіталістичний Січеслав – на правому.

Інтригує, чи не так? Автор пропонує читачу подивитись як би існували поруч ці два нібито однакові від початку українські суспільства роз’єднані природною перешкодою у вигляді річки Дніпро, на кшталт того як були колись розділені Східний і Західний Берлін.

Але щоби краще зануритись у пропоновану атмосферу, оповідь твору дуже розумно ведеться не про різні політичні аспекти, а про прості такі і зрозумілі речі як секс і футбол. Ну справді, адже це безумовно хвилює і цікавить більшість людей незалежно від політичного строю або порядку. І тут звісно випливає багато цікавих деталей і навіть комічних ситуацій. Але не буду переповідати їх, щоб не бути спойлером.

Загалом книга читається з цікавістю, тим більше що хоча сучасна українська література й розвивається взагалі доволі таки непоганими темпами у всьому різноманітті жанрів, але якраз напрямок саме альтернативної історії у ній майже не представлений. Наприклад у сусідній Росії у цьому жанрі виходять десятки книжок щороку. І значна частина з них присвячена саме Україні. Що вже ті москалі про нас тільки не повигадували!

Інтриги додає той факт, що цієї осені відзначається 70-річчя битви за Дніпро. Передбачаючи, що нинішня влада очевидно буде знову «надувати щоки» традиційними пафосними промовами і акціями з даного приводу, гадаю книга «Східний вал.1985» може трохи змістити акценти шаблонних святкувань. І можливо замість бравурних промов у стилі «Ми пабєділі!» нарешті більше уваги приділять пам’яті всіх хто загинув, або кому ця падлюка-війна спаскудила все їхнє подальше життя. А таких, тих, кого радянська влада залишила на початку війни напризволяще, а потім все життя тицяла в морду - «біл на окупірованой території» - в нашій області була більшість. От sicheslavets: Подробнее про книгу и про то, где ее можно приобрести, читайте здесь.

  • 1
teftel_v_souse October 3rd, 2013
забавная книга наверное.
Сам я родом с Кривого, интересно о нем там что-то есть?
когда-то учитель истории пыталась у нас выведать альтернативные варианты развития событий начала и середины двадцатого века, но когда я начал рассуждать что войны можно было избежать , меня буквально "порубали" сказав:"Если так случилось значит так должно было быть!".
Поэтому мне кажется альтернативную историю не сильно воспринимают люди зомбированные коммунистическим строем, таковой у меня был дедушка, он был сколько помню коммунист с большой буквы, но я никогда не хотел его переубеждать я просто принимал его убеждения, как люди мирятся с чужими вероисповеданиями. А другим людям которые о войне знают лишь со слов альтернативная история сушит мозги, недавно встречал в соц.сетях шпану, которая свято считает что гитлер хотел всех спасти от коммунистов, а ветераны проклятые уроды этому помешали. И эта сраная шпана бьет и унижает стариков, снимает это все и делятся друг с другом - вот вам и альтернативная история.
Вон наши русскоязычные соседи до сих пор верят в альтернативную историю, что никакого голодомора не было, а у меня дед с бабушкой пережили этот ужас...
Да, быть может это всего лишь художественный роман, а не пропаганда замечательной жизни под главенством нацистской германии

sicheslavets October 3rd, 2013
Германия в моей книге упоминается как прошлое. На момент действия романа Германия много лет как распалась после смерти Гитлера.
И вообще, акцент не на политике, а на отношениях между людьми.

teftel_v_souse October 4th, 2013
Мне кажется, что в подобной книге не может быть без политики. Ведь взять даже нынешнюю Россию, политика явно навязала обществу, что украинцы это "нищие братья меньшие" где-то так. Поэтому думаю, что и в подобном описании событий политики не избежать: в характере и отношении людей, быту и т.п.

  • 1